Domů > Zpravodaj > Ročník 2010 > Zpravodaj 07/2010 - červenec

Zpravodaj 07/2010 - červenec

Milí Příbramáci.

Vítejte u čtení pravidelného souhrnu aktuálních informací týkajících se naší obce. I v tomto prázdninovém čase se sešli příbramští zastupitelé. Dorazili příjemně letně naladěni do zasedací místnosti Obecního úřadu, aby probrali několik bodů, které byly na programu srpnového veřejného zasedání. Jedním ze žhavých témat bylo odprodání plynového řadu 3RD firmě JMP NET s.r.o. Prodiskutován byl i kalamitní stav místní komunikace vedoucí na Houšť (cesta ke mlýnu). Již po několikáté se debatovalo o pěstitelské pálenici, která díky několikaleté nečinnosti svých dvou provozovatelů chátrá. Plánován je také rybářský kroužek pro děti, který povede pan Robert Čeléni. Vedení obce je zodpovědná práce, takže diskusních témat bylo jako vždy hojně. Další konstruktivní debatu zastupitelů můžete přijít zhodnotit i vy, a to 15. září 2010. V tento den se totiž koná poslední veřejné zasedání obecního zastupitelstva v tomto volebním období.

 

CO SE UDÁLO V ČERVENCI

V sobotu 10. července jsme díky našemu panu hospodskému p. Chmelíčkovi, Dobrovolnému hasičskému sboru Zastávka, místním nadšencům a i krásnému počasí mohli společně prožít příjemné odpoledne na příbramské návsi. Členové DHS Zastávka zde ukázali hašení požáru v praxi, předvedli požární techniku a děti se zúčastnily pořádaných soutěží s odměnou. Naše ratolesti si mohly požární techniku „osahat“ a vyzkoušet doslova na „vlastní kůži“. Rád bych tímto poděkoval všem, kteří díky vlastní píli a ušlechtilým zájmům rozzářili oči těch nejmenších a zároveň obohatili kulturní život naší obce. Největší dík patří členům DHS Zastávka a hlavnímu organizátorovi p. Chmelíčkovi, který nás takto stále příjemně překvapuje .

Možná i díky této události se zaktivovali příbramští nadšenci, kteří s použitím vlastního zrekonstruovaného čerpadla, předvedli v tento den příkladný požární zásah. Tímto vystoupením jejich odhodlání neskončilo. S podporou obce založili hasičský sbor, který bude v následujících dnech oficializován a nahlášen k výcvikové činnosti v Rosicích. V současné době si s mladistvým elánem upravují k obrazu svému hasičskou klubovnu. Nezbývá než držet palce a popřát silnou vůli v cestě za jejich cíly, co nejširší členskou základnu a co nejrychlejší znovuobnovení věhlasu příbramských hasičů, jejichž historie sahá až do roku 1895. (mistostarosta)

 

SEZONA 2009/2010 TJ SOKOL PŘÍBRAM, IV.TŘÍDA, SKUPINA C

Máme za sebou další sezonu, která jako tradičně začínala jednoznačným cílem, a to postoupit do vyšší třídy. Bohužel tento cíl, jako již posledních 20 let, byl prakticky zavržen hned po prvních čtyřech kolech podzimní části, kdy se nám nedařilo. Nezískali jsme ani bod a skóre vypadalo velmi hrozivě 21:4, samozřejmě v náš neprospěch. V tuto chvíli to vypadalo beznadějně, ale přišlo páté kolo a v něm jsme konečně urvali vítězství nad rivalem ze Zakřan a to 6:1. Bohužel po tomto zápase místo toho, abychom se zlepšili, přišly další porážky až na remízu v Ketkovicích (2:2). Ale jak se říká konec dobrý všechno dobré. S podzimem jsme se rozloučili výhrou nad Babicemi 2:1, což nám mírně zvedlo náladu. Celkově jsme se na podzim umístili na předposledním 11. místě s celkovým počtem bodů 7 a skóre 19:47.

Během zimy došlo v klubu ke změnám ve vedení. Pana Chatrného na postu jednatele nahradil Pavel Grégr, ve výboru oddílu nahradil Ladislav Hvězda Tomáše Němce a funkci pokladníka převzala po Radku Jochovi Jana Hájková.

Abychom však přes zimu nezaháleli, absolvovali jsme v rosické hale i zimní přípravu. Zimní trénink nám celkem prospěl, protože start do jarní sezony se povedl. S mužstvy, se kterými jsme na podzim jednoznačně prohrávali, jsme na jaře dokázali hrát vyrovnané partie a co víc, začali jsme sbírat i body za remízy s Oslavany (2:2), Veverskými Knínicemi (1:1), Čučicemi (2:2) a dokonce výhry nad Lukovany (2:1) a Zakřany B (4:1). Bohužel se nám nevyhnuli ani výpadky, kdy jsme jednoznačně vyhořeli. V Zakřanech 7:1 a doma s Ketkovicemi 4:1. Je třeba ovšem říct, že debakl v Zakřanech byl zapříčiněn nepřítomností velké části hráčů základního kádru a to z důvodu stavění čarodějnice.

Nejvíce branek za sezonu se podařilo vsítit již tradičním šuterům Ládovi Hvězdovi (5), Martinu Sýsovi (4), dále pak Tomáši „Marnému“ (4), Ivo Doležal a Marek Patočka dali shodně 3. Ostatní přidali po jedné či dvou brankách. Velkým problémem této sezony byl neobsazený post brankáře na stálo. V průběhu sezony nám to zapříčinilo řadu nepříjemností. Pokud má někdo zájem si zachytat, s radostí jej uvítáme v našich řadách. Z našeho pohledu byla sezona vcelku úspěšná. Předposlední 11. místo s celkovým počtem bodů 16 se skórem 32:73, nevypadá sice nejlíp, je však důležité, že všichni, kteří chodí hrát, dostávají šanci a určitě se snaží odvést maximum. Na další sezonu opět pomýšlíme s jednoznačným cílem, postoupit do vyšší soutěže.

Činnost Sokola se nesoustředí jen na fotbal. Pořádáme každoročně několik kulturních akcí, sběr kovového odpadu a po prázdninové odmlce bude opět pokračovat fotbalový kroužek pro děti. Závěrem by TJ Sokol Příbram chtěla poděkovat obci za finanční a materiální podporu a všem fanouškům za jejich přízeň. A na konec nezbývá než dodat, v další sezoně „Na viděnou“. (jv)

 

ROZHLEDNA BABYLON

Doba prázdnin a pěkné počasí přímo vybízí k výletům, ať již pěším nebo po značených cyklotrasách. V našem okolí se nachází mnoho pěkných míst, která jistě stojí za to navštívit. V katastru obce Kramolín na silnici do Mohelna se na Zeleném kopci tyčí rozhledna zvaná Babylon. Byla postavena v roce 1831 a jedná se o nejstarší kamennou rozhlednu na Moravě a druhou nejstarší v České republice. Kamenná empírová věž o výšce 24,5 m je postavena na základě čtyřhranného půdorysu, vyšší patra jsou osmistěnná. Uvnitř věže je původních 105 dubových schodů, po kterých vystoupáte do nejvyšší prosklené vyhlídkové místnosti, odkud je možno pozorovat zvlněnou krajinu Českomoravské vysočiny, Pavlovské vrchy a při dobré viditelnosti i Vídeň a Alpy. Rozhledna je majetkem obce Kramolín a v sezóně je otevřena v sobotu a neděli od 13.00 do 17.00 hodin. Pokud nemáte strach z výšek, vydejte se vzhůru k Babylonu nebo jiné rozhledně. Za zmínku určitě stojí i Menšíkova rozhledna na Hlíně a také rozhledna Ocmanice. Pohled na svět z výšky má totiž své nezaměnitelné kouzlo. (jh)

 

POZVÁNKA NA KULTURNÍ AKCE

♣ Zahájení fotbalové sezony můžete sledovat dne 21. srpna 2010 na hřišti v Babicích. TJ Sokol Příbram na Moravě se zde v 16:30 h utká s tamějším domácím soupeřem. Všichni diváci, kteří příbramským sportovcům chtějí fandit při jejich zahajujícím zápase v této sezoně, jsou srdečně zváni.

♣ Příbramský hospodský p. Chmelíček a příbramští začínající dobrovolní hasiči srdečně zvou všechny děti v sobotu 28. srpna na pořádaný „Branný den“ na příbramské návsi. Od dopoledních hodin se děti budou moci sportovně unavit v řadě soutěží, zkusit si střelbu ze vzduchovky a vyzkoušet si svoje znalosti ze zdravovědy. Mimo zlatavého moku si můžete pochutnat na grilovaném mase a dalším občerstvení. V případě nepříznivého počasí bude akce přesunuta do Obecního sálu. Bližší informace budou zveřejněny obecním rozhlasem a na webových stránkách obce. Na vaši účast se těší příbramský hospodský Jan Chmelíček.

♣ Zájezd na komedii „Škola žen“ plánovaný na 18. září 2010 je pro malý zájem zrušen. Obecní úřad pořádá v pátek 3. září 2010 zájezd do Zámecké jízdárny v Náměšti nad Oslavou na představení hostujícího pražského divadla „Miláček Anna“. Tato světově proslulá komedie upozorňuje na nevhodnost vodit si domů milence právě ve chvíli, kdy se váš manžel nachází v ložnici se svojí přítelkyní. Ještě, že je tu služka Anna......

Předpokládaný odjezd autobusu je v 17 hodin, zájemci se mohou hlásit u paní Nenkovské tel.číslo. : 603 849 736.

♣ Příbramská mládež oznamuje, že hody se budou konat ve dnech 10. září 2010 - 12. září 2010. Předhodová zábava se uskuteční v pátek 10.9. ve 20 hodin v Obecním sále, o hudební doprovod se postará skupina „Blíženci“. Stavění máje je naplánováno na sobotu 11. září od 8 hodin, zváni jsou všichni, kteří by chtěli pomoci. V neděli 12. září 2010 od 14 hodin bude k vidění průvod stárků, který povede od hospody, zakončen bude zatančením tradiční besedy na návsi. Celou hodovou neděli budou stárci doprovázeni dechovou hudbou „Doubravěnka“.

V neděli 19. září v 11 h se uskuteční slavnostní „Vítání občánků“. Do řad našich spoluobčanů přivítáme děti narozené do července 2010. O doprovodný program se postarají žáci Základní školy. Rodiče těchto dětí budou osloveni pozvánkou.

 

HUMOR

Zuzanka jde s maminkou parkem. Po cestě se proti nim prochází páv. Zuzanka: „Koukej, maminko, slepice a kvete!"

 

SPOLEČENSKÁ KRONIKA

V měsíci červenci oslavili významné jubileum tito naši spoluobčané: Nováková Marie, Patočka Jan (55), Dvořáčková Lidmila. Jménem celé obce přejeme pevné zdraví a spoustu pohody do dalších let.

 

Příloha ke stažení typu pdf příloha ke stažení


Článek byl publikován 17.8.2010, poslední změna 17.8.2010
Příbram na Moravě 33, 664 84
Tel.: 546 450 224
Email:
© 2011 Příbram na Moravě
Všechna práva vyhrazena
BitWave Consulting s.r.o